Beşiktaş’ta yeni teknik direktör belli oluyor; işte adaylar!

Beşiktaş’ta yeni teknik direktör için görüşmeler devam ediyor. Siyah-beyazlıların gündeminde yer alan Hansi Flick‘ten yüksek maaş talebiyle vazgeçildiği belirtildi.

Hansi Flick’in menajeriyle ilk görüşme gerçekleşti. Nuri Şahin’le başkan Hasan Arat, Almanya’da bir araya geldi. Yönetim içinde Sergen Yalçın ve Şenol Güneş konusunda ısrarcı olanlar da var.

Sabah’ın haberine göre bu sezon Şenol Güneş, Burak Yılmaz, Rıza Çalımbay, Fernando Santos ve Serdar Topraktepe ile çalışan ancak başarının uzağında kalan Beşiktaş, yeni sezonda başarıyı getirecek isim için ince eleyip sık dokuyor. Camiada cevabı merakla beklenen ‘Teknik direktör kim olacak?’ sorusu için yönetim dört koldan çalışmalarını sürdürüyor.

Yabancılar arasında öne çıkan Hansi Flick’in menajeriyle temas kuruldu. Son olarak Almanya Milli Takımı’nın çalıştıran ve Eylül 2023’ten bu yana boşta olan 59 yaşındaki Alman hocanın 6-7 milyon euro bandında yıllık ücret talep etmesi görüşmeleri bir araya gelme şansı bırakmadan bitirdi.

Hasan Arat, Nuri Şahin’le bizzat görüştü

Süper Lig’de Antalyaspor’u çalıştıran, şu an Dortmund’da yardımcı hoca olarak görev yapan Nuri Şahin ile Başkan Hasan Arat bizzat görüştü. Almanya’daki buluşmada 35 yaşındaki genç hoca, kadro yapılanması, gitmesi gereken oyuncular, alınması gereken isimler, transfer bütçesi gibi konularda bir sunum yaptı.

Beşiktaş’ta şampiyonluk yaşayan ve şu anda Antalyaspor’un başında olan Sergen Yalçın, önce Samet Aybaba ardından Hasan Arat tarafından telefonla arandı ancak net bir cevap çıkmadı.

Siyah-beyazlıları üst üste 2 yıl şampiyon yapan Şenol Güneş’in adı da dillendiriliyor ancak henüz tecrübeli teknik adama giden bir telefon olmadı.

Yönetimde farklı fikirler var

Beşiktaş yönetiminde büyük bir kararsızlık hakim. Yerli olması durumunda Sergen Yalçın ya da Şenol Güneş’ten biriyle çalışması gerektiğini düşünen kesim gerekçe olarak camiayı tanıma ve tecrübeyi ön plana çıkarırken, Nuri Şahin’i hocalık konusunda yetersiz buluyor.

Nuri Şahin’i isteyenler ise yeni jenerasyon bir teknik adamın hırsıyla, oyuna bakış açısı ve modern çalışma metotlarıyla takıma değer katacağına, Avrupa’dan yapılacak transferlerde aktif rol oynayabileceğini düşünüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x