Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Fenerbahçe başkanlığına aday. Saran’ın yönetime almak istediğ isimler ne düşünüyor? PD açıklıyor.

Necla DALAN

Eski Başkan Aziz Yıldırım’ın Saran’ın tek aday olması halinde yeniden sahalara dönme planları yaptığını daha önce yazmıştım. Yıldırım kanadından ses çıkmıyor ama onu yakından tanıyan, hatta geçmişte yönetimde onunla çalışan birçok isim aday olacağını düşünüyor.

Gelelim Sadettin Saran cephesindeki gelişmelere…

Saran, geçen hafta adaylığın kendisi için en öncelikli konu olduğunu gösterdi ve İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği’nden istifa etti. İTO’nun mart ayı meclis toplantısında kürsüye çıkan Saran, “Geldiğimiz noktada Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı adaylığımla ilgili çalışmalar yüzünde ayrılmak durumundayım. Sevgili dostlarım, ekibimle birlikte Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak için yola çıkıyoruz” dedi.

HAMDİ AKIN: İDDİALAR ASILSIZ, ÖYLE BİR NİYETİM YOK

Kulislerde Sadettin Saran’ın yönetiminde hangi isimlerin olacağına ilişkin çok iddia var. Bir ara Saran’ın Akfen Holding’in patronu Hamdi Akın ile güç birliği yapacağı yazıldı çizildi. Hamdi Akın, 2000’li yılların başında Aziz Yıldırım’ın başkanlığı döneminde yönetim kurulunda görev aldı. Stadyumda locası vardır, yurt dışında değilse her maçı izler, takımıyurt dışı maçlarında da yalnız bırakmaz…
İddiaları Akın’a sordum, şu yanıtı verdi:
“Yazılıp çizilenler uydurma… Öyle bir niyetim yok, gündemimde de bu konu yok.”

NEZİH BARUT’A BAŞKAN VEKİLLİĞİ TEKLİF ETTİ

Sadettin Saran’ın listesinde olacağı söylenen bir isim de Abdi İbrahim İlaç’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut…
Barut, 2013 yılında Aziz Yıldırım’a karşı aday olan Mehmet Ali Aydınlar’ın listesinde yer almış bir isim… Aziz Yıldırım o seçimde rekor oyla yeniden seçilmişti.
Adı Saran ile anılan Barut’u da aradım. Listede olmayacağını söyledi ve şöyle devam etti: “Sadettin Bey ile görüştük. Başkan vekilliği teklif etti ama kabul edemeyeceğimi kendisine söyledim.”

GAMZE CİZRELİ: ÖN GÖRÜŞME YAPTIK AMA DÜŞÜNMÜYORUM

Yakın zamanda halka açılan Big Chefs restoranlarının kurucusu Gamze Cizreli de Saran’ın listesinde olacağı söylenen isimlerden… Cizreli ile konuştum ve Sadettin Saran ile bir ön görüşme yaptıklarını, ancak düşüncesinin girmemek yönünde olduğunu anlattı. Gamze Cizreli, şöyle devam etti: “Bu çok kolay bir iş değil, kendinizi tamamen vermeniz gerekiyor. Ama biz yeni halka açıldık, daha yapacak çok işimiz var. Doğru dönem bu değil sanki… Evet Fenerbahçe sevdalısıyım ama işlerimizin de bize ihtiyacı var. Ben girdiğim her işi tam yapmak isterim. Bu yüzden son düşüncem girmemek yönünde…”

ERKAN GÜRAL VE ERCAN TORUNOĞLU

Saran’ın listesinde olacağı iddia edilen iki isim daha var. Bunlardan biri Erkan Güral. 75 yılı aşkın süredir sanayicilik geçmişine sahip Güral ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi.NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı olan Güral, aynı zamanda AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı…


Adı geçen diğer isim Ercan Torunoğulları… EdelstaalGroup ve Orka Otelleri Yönetim Kurulu Üyesi olan Ercan Torunoğulları, ocak ayında DEİK-Türkiye-Hollanda İş Konseyi’nde başkan vekili seçildi. Ercan Torunoğulları, iki gün önce sosyal medya hesabında Sadettin Saran ile bir fotoğrafını paylaştı ve “Geliyor gelmekte olan. Değerli abim ve dostum Sadettin Saran Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıkladı” dedi.

Orka’nın Fethiye ve Marmaris’te otelleri var. Aynı zamanda Marmaris, Fethiye ve Bodrum gibi bölgelerde lüks villalar yapıyor.

İSTİŞARELERE MURAT ÜLKER’LE BAŞLADI

Bu arada Sadettin Saran da sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Pladis ve Godiva’nın Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker ile bir fotoğrafını paylaşan Saran, “Fenerbahçe’nin büyük değerleriyle istişare ederek yolumuza devam ediyoruz” notunu düştü.

Murat Ülker’in Fenerbahçe sevgisiyle ilgili bir notla yazıyı bitireyim. Ülker, geçen yıl katıldığı bir programda Fenerbahçe’ye bugüne kadar 500 milyon dolarlık sponsorluk desteği verdiğini söylemişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x